Ekrem Başaran: “Bu seçim hiç kimse kaybetmedi, Türkiye kazandı” Ekrem Başaran: “Bu seçim hiç kimse kaybetmedi, Türkiye kazandı”

CHP İzmir’den milletvekili aday adayı olan Kazım Yevimli, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu öncesi Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik destek açıklamasında bulundu: Evlatlarımızın geleceği için… Türkiye bu hafta sonu Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için sandık başına gidecek. Kritik seçim öncesi CHP’den İzmir’de milletvekili adayı olan Genç Siyasetçi Kazım Yevimli, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için destek açıklamasından bulundu. Seçimlerin önümüzdeki on yıllar için oldukça kritik bir önem arz ettiğini dile getiren Yevimli, “Evlatlarımızın geleceği için, daha aydınlık bir gelecek için en uygun aday Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Vatandaşlarımızı sandığa, Kılıçdaroğlu’na destek olmaya davet ediyorum” dedi.

GELECEĞİNİZE SAHİP ÇIKIN
28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek seçimin Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerinden bir tanesi olduğunun altını çizen Yevimli, “Millet İttifakı olarak, bu ülkeye aydınlık bir gelecek vadediyoruz. Karşımızda Türkiye’de bugün kronikleşmiş birçok sorunun nedeni olan bir ittifak var. Bu sorunları çözebilecek olan bizleriz. Hafta sonu herkesi sandığa davet ediyorum. Gelin oylarınızı kullanın ve demokrasimize sahip çıkın. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vererek evlatlarınızın geleceğine sahip çıkın” dedi. Sinan Oğan’ın Cumhur İttifakı’nı destekleyeceğini açıklamasını değerlendiren Yevimli, “Oğan’ın kendi kitlesini bütünüyle yönlendirebileceğini düşünmüyorum. Bugüne kadar ki siyasi duruşu ve söylemleriyle çelişen bir insan seçmen nezdinde çok da etkili olamayacaktır çünkü onun çok değerli seçmen kitlesi elbette bu durumu görüyordur. Biz o değerli kitlenin oylarına talibiz. Tercihini ilk turda Oğan’dan yana kullanan kardeşlerime sesleniyorum. Sizi en iyi temsil edecek, haklarınızı en iyi koruyacak, hassasiyet duyduğunuz konulara karşı yine en hassas davranacak taraf bizleriz. Bizler; Mustafa Kemal Atatürk’ün, milliyetçiliğin, özgürlüğün, hakkın ve adaletin tarafıyız” ifadelerini kullandı.

Editör: Esra ÜNSAL Ünsal