Avrupa Birliği finansal desteği ile yürütülen İGC Basın Akademisi 2023 eğitimleri 07 Mart itibariyle (yarın) başlıyor. Yaşanan deprem felaketi nedeniyle üniversite eğitimlerini online devam ettiren iletişim fakültesi öğrencileri için, İGC Basın Akademisi uygulama alanı sunacak. Gazetecilerin ve gazeteci adayların mesleki gelişimini desteklemek amacıyla planlanan eğitimler, uzman eğitmenler tarafından verilecek. 12 hafta sürecek eğitimlerin başlıkları şöyle: Görsel-İşitsel İçerik Üretimi ve Uygulamaları, Sayfa Tasarımı ve Dijital Medya eğitimleri.

 

Haftada bir gün, 2 saat, yüz yüze İGC Havagazı Merkezi’nde düzenlenecek eğitimlere bu dönem özellikle iletişim fakültesi öğrencilerinden yoğun başvuru oldu. Deprem nedeniyle üniversite eğitimleri online olan öğrenciler, İGC Basın Akademisi eğitimlerinin ücretsiz, yüz yüze yapılmasını değerlendirmek istiyor. İGC Basın Akademisi laboratuvarında yapılacak eğitimler, gençlerin sektörel ve sosyal gelişimine de katkı sağlayacak.

Eğitim İçerikleri

İGC Basın Ligi başladı İGC Basın Ligi başladı

Görsel ve İşitsel İçerik Üretimi ve Uygulamaları, İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr.Alper Gedik tarafından her Çarşamba günü verilecek. Dersler, Adobe Photoshop, Illustrator ve Premiere Pro yazılımları kullanılarak uygulamalı olarak yapılacak.

Sayfa Tasarımı eğitimi sektörde deneyimi ile tanınan Birkan Yüksel tarafından verilecek. Her Perşembe günü saat 19.00-21.00 arası düzenlenecek eğitimlerde Adobe InDesign programı kullanılacak. Dijital Medya eğitimi alanında uzman Gökhan Çakır tarafından her Salı günü verilecek. Eğitimde SEO, internet haber sitesi kurma ve yönetimi, dijital pazarlama araçlarının uygulamaları hakkında ayrıntılı bilgi verilecek. 

Editör: Atakan Şen