İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Sezgin, bir sivil toplum örgütü olarak Türkiye’de ilk kez kadın dostu kent ödülü vereceklerini söyledi. Kadınlar için daha yaşanabilir bir kent yaratan yöneticileri ödüllendireceklerini, bu konuda farkındalık yaratmak istediklerini belirten Sezgin, “Adayları İZKİAD web sitesi üzerinden tamamen önerilerle belirliyoruz. Ödül kategorilerimiz Kadın Dostu Kent ödülü, Kadın Girişimci ödülü, Kadın İstihdamında Lider Kurum ödülü, Kadın Üst Düzey Yöneticisi ödülü, Kadın Yaşam Kalitesini Arttıran Kurum ödülü olmak üzere beş kategori belirledik.  Kadına dair pozitif çalışma yapan kurum ve kuruluşları da bu ödüllendirme içine aldık” diye konuştu.

“Kadın dostu kentler çoğalsın hedefi”

Cumhuriyetin Kadınları 3. İzmir Kadınlar Kongresi'nde buluştu Cumhuriyetin Kadınları 3. İzmir Kadınlar Kongresi'nde buluştu

Kadın Dostu Kent ödülünün ayrı bir öneme sahip olduğunu vurgulayan İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Sezgin, verecekleri ödül ile kadın dostu kent olma hedefinde yürümek isteyen kentlere de motivasyon sağlayacaklarına inandıklarını vurguladı. Aday öneri formuna www.izikad.org adresinden ulaşabildiğini hatırlatan Sezgin, “Aday öneri formunu doldurduktan sonra [email protected] adresine mail olarak  seçimlerini gönderebilirler. Hedefimiz başarıyı ödüllendirmek, kadını iş yaşamında görünür kılmak. Herkesi bu öneri formunu doldurmaya davet ediyorum” dedi.

Editör: Atakan Şen