2015 yılından beri Buca Belediyesi önderliğinde hayata geçirilen Üretici Kadınlar Pazarı, Buca’da üretim yapan köylü kadınların katkısı ile her yıl daha da büyüyor.  Kadınlar Belediye ana hizmet binası önünde açılan tezgahlarda tarlalarında, bahçelerinde ürettikleri ürünleri doğrudan tüketicilere sunma imkanı buluyorlar. Pazartesi günü Belediye binası önünde kurulan  birbirinden renkli, onlarca doğal ürünün yer aldığı Üretici Kadınlar Pazarı’na soğuk havaya rağmen Bucalılar yoğun ilgi gösterdi.

ONLARCA ÜRÜN YER ALDI

Üretici Kadınlar Pazarı aracılığı ile Buca’nın kırsal mahalleleri Doğancılar, Kaynaklar, Belenbaşı, Kırıklar, 29 Ekim ve Karacaağaç’ta üretim yapan kadınlar el emeği ürünlerini tüketicilere aracısız sunma şansı elde ediyorlar.  Tezgahlarda salçadan turşuya, tarhanadan tahin pekmeze pek çok ürün uygun fiyatla yer alıyor.

Buca’nın parklarında yaza hazırlık Buca’nın parklarında yaza hazırlık

Kurdukları tezgahlara tüm İzmirlileri davet eden üretici kadınlar kendilerine her zaman destek olan Buca Belediyesi’ne teşekkür ederek “Kendimiz ellerimizle hazırlıyoruz, burada direk tüketicilere satıyoruz. Bizim için çok önemli. Emeğimiz bir değer kazanıyor. Aile bütçemize bir katkımız oluyor. O nedenle çok mutluyuz. Buca Belediyesi’ne bizlere verdiği destekten dolayı çok teşekkür ederiz” diye konuştular.

Editör: Atakan Şen