İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Olgun Atila, hafta sonu ziyaretlerine 3 ilçenin daha nabzını tutarak devam etti. Öncelikle CHP Ödemiş İlçe Başkanlığı'nı ziyaret eden Atila, CHP Ödemiş İlçe Başkanı Bülent Eker, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ve ilçe örgütü tarafından kalabalık bir grupla karşılandı. Yaklaşan yerel seçimlerin değerlendirildiği toplantıda, Ödemiş için yapılabilecekler konusunda örgüt ve Ödemiş halkı ile karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

 

Kırsalın en sevdiği belediye başkanı olacağım

Bütün potansiyelleri, tarım gücü, dinamikleri, hayvancılığı ve tarihinden aldığı güç ile Ödemiş’in daha önce bir Başbakan çıkartmış olmasından bahsederek sözlerine başlayan Atila, ‘Biz de büyük Atatürk’ün, İsmet Paşa’nın, Şükrü Saraçoğlu’nun, bu bölgenin evlatları olarak İzmir’imizden ve ilçelerimizden, Ege Bölgesi’nden aldığımız güç ve inançla yeni bir belediyecilik anlayışını ortaya koyuyoruz.’ dedi.

‘Her projemizde Cumhuriyet ve Atatürk’ü özellikle çocuk ve gençlerimize hissettireceğiz.’ diyen Atila, siyasete daha çok genç ve kadının katılması gerektiğini belirtti. Yerel dinamiğin en büyük güç olduğunu ‘Biz gücümüzü örgütümüzden alıyoruz.’ sözleri ile ifade eden Atila, ‘İzmir’in bazı değerlerinin İzmir’e geri döndürmesi gerekmektedir. İzmir tarımda, sanayide, bilimde, üniversite hayatında kısacası her alanda İstanbul ve Ankara’nın önüne geçebilecek potansiyele sahiptir.’ dedi.

Önceki dönem Bornova Belediye Başkanlığı döneminde borçsuz bir belediye bıraktığını ve hala örnek gösterilen başarılı projelere imza attığını belirten Atila, ‘Ben 2014’te göreve geldiğimde Bornova’mızda 33 mahalle vardı. Daha sonra 12 köy eklendi. O köylerin, kırsalın ilk Belediye Başkanı ben oldum. O samimiyeti, temiz kalpliliği ve ufacık dokunuşlara büyük dönüşler olduğunu gördüm. Göreve geldiğim takdirde sadece İzmir merkezinin değil, kırsalın da belediye başkanı olacağım.’ diye konuştu.

Yeni bir siyaset ve yeni bir yolculuk vadediyorum

Başkan Saygılı’dan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajı Başkan Saygılı’dan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajı

Atila, Seçim turunun devamında CHP Bayındır İlçe Başkanlığı’nda, CHP Bayındır İlçe Başkanı Arif Uyguner, Önceki Dönem Bayındır Belediye Başkanı Ufuk Sesli, CHP Bayındır Kadın Kolları Başkanı Emine Uslu, CHP Bayındır İlçe Örgütü, kooperatif ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri tarafından karşılandı.  İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Olgun Atila, İlçe örgütü ve tüm katılımcıların ‘hayırlı olsun’ temennisine şu sözlerle yanıt verdi: ‘Siyasetteki tüm deneyim ve birikimim ile İzmir için ter dökmeye söz veriyorum. 7-24 çalışıyorum. Göreve gelirsem de bu devam edecek. Sizlere yeni bir siyaset ve yeni bir yolculuk vadediyorum. Bunun için de en büyük projemiz ortak akılla birlikte karar vermek, kenti birlikte yönetmek. Siyaseti 5 milyonluk İzmir’de 5 bin kişiyle değil, en az 1 milyon insanımızla, sizlerle, CHP örgütümüzle, kooperatiflerimizle kısacası bütün İzmir’le yönetme sözünü veriyorum.’

Yerel seçimlerde 30 ilçenin 30’unun da CHP’nin kazanması gerektiğinin her fırsatta altını çizen Atila, bunun tek yolunun Büyükşehir desteği sağlayabilecek güçlü bir adaydan geçtiğinden bahsederek, ‘Ben Kiraz’ı da Bayındır’ı da alacağımıza ve İzmir’in verimli topraklarının siyasete de verimli bir şekilde destekleyeceğine inanıyorum.’ ifadelerini kullandı.

Sonrasında Bayındır Çiçek Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ni ziyaret eden Olgun Atila, Yönetim Kurulu Başkanı Ersoy Sümerkan ve kooperatif üyeleri ile Bayındır Çiçek Festivali ve Bayındır çiçekçiliğinin öneminden bahsetti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının bir an önce açıklanması gerektiğini söyleyen Başkan Ersoy Sümerkan ise, ‘Gönlümüz; tanıdığımız, bildiğimiz, sevdiğimiz sizden yana İnşallah. Burası daima sizin eviniz.’ sözleri ile Olgun Atila’ya desteklerini iletti.

Programının son durağı olan CHP Torbalı İlçe Başkanlığı’nda yağan yoğun yağmura rağmen partililer tarafından karşılanan Atila, toplanan kalabalığın sorularını samimiyetle yanıtlayarak projelerini anlattı. Amacının bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu tüm projeleri 30 ilçeye birden yaymak olduğunu dillendiren Atila, aday olduktan sonra gerçekleştirdiğinin üstüne katarak tüm İzmir’de çok daha büyük projelere imza atacağının sözünü verdi.  Atila, göreve geldiğinde yapacağı ilk işin İzmir’in stratejik planını hazırlamak olduğunu söyleyerek devamında şu ifadelere yer verdi: ‘Bütün ilçelerin ihtiyaçlarının ortaya çıkarılıp, bunu öncelik sırasına göre değerlendirip en hızlı şekilde çözeceğiz. Sonra ilk işimiz muhtarlarımızla bir araya gelmek olacak. Sırasıyla örgütümüz ve sivil toplum örgütümüzle bir araya geleceğiz. Oradan aldığımız düşünceleri, projeleri en hızlı şekilde harekete geçireceğiz. Sonrasında ulaşım yol gibi sorunları ele almaya başlayacağız. Her şeyi yerinde çözüp bu şehri hep birlikte yöneteceğiz.’

CHP Torbalı İlçe başkanı Av. Hakkı Polat ise; ‘Bir süreç yaşıyoruz. Olgun başkanım Bornova’da iyi bir başkanlık süreci geçirmişti. Başarılı bir aday adayımız. Başarılı bir aday profili. İzmir’den çıkan arkadaşımız. Çıktığı yolda kendisine başarılar diliyorum. Hayırlısı olsun.’ diyerek Olgun Atila’ya başkanlık yolunda başarılar diledi. 

Editör: Birgül Gümüştaş