Uluslararası Rotary 2440. Bölge’den Eşrefpaşa Hastanesi’ne destek Uluslararası Rotary 2440. Bölge’den Eşrefpaşa Hastanesi’ne destek

zmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği Başkanı ve Konak Belediyesi Meclis Üyesi Birol Özkardeşler çeşitli görüşmeler için bulunduğu K. Makedonya'da Yeni Yol Derneğini ziyaret etti. Birol Özkardeşler ziyareti sırasında yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi "Yugoslavya Döneminde   soydaşlarımız tarafından 1948 yılında kurulan Yeni Yol Derneğini ziyaret etmekten büyük onur duyuyorum.75 yıllık bir geçmişe sahip bu güzide kuruluşla tecrübe paylaşımı yapmak bizim için çok önemli. Örf ve adetlerimizi Atavatanda  yaşatmak için mücadele eden Dernek Başkanı Halil Abdullah ve Yönetim Kurulu Üyelerini gönülden kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum. Yeni Yol Derneği 'nin 75.kuruluş yıldönümünü ismine yakışır bir şekilde kutlaması için bizde gereken tüm desteği vereceğiz."
Yeni Yol Derneği Başkanı Halil Abdullah'da  yaptığı konuşmada "75 yıllık derneğimiz         K. Makedonya'da faaliyetlerini sürdüren en eski Türk Derneğidir.Bir çok imkansızlığa rağmen derneğimizin kapısını her zaman açık tuttuk. İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneğinin Anavatan Türkiye'de sesimizin daha gür duyulabilmesi için desteklerini bekliyoruz. Destekleri için şimdiden Birol Özkardeşler ve yönetim kurulu üyelerine çok teşekkür ediyoruz"

Editör: Atakan Şen