Türk doğal taş sektörü İngiliz mimarlık ofislerini radarına aldı Türk doğal taş sektörü İngiliz mimarlık ofislerini radarına aldı

Aynı zamanda Türkiye Mermer Doğaltaş ve Makinaları Üreticileri Birliği (TÜMMER) Yönetim Kurulu Başkanı da olan Alimoğlu, Marble İzmir'in açılışında yaptığı konuşmada, pandemi ve konteyner krizi gibi küresel sorunlara karşın sektörün bir olup ellerinden gelenin fazlasını yaptığına dikkat çekti. Alimoğlu “2021 yılı normalleşme döneminde sektör hızla toparlanarak ihracatını 2.1 milyar dolara çıkardı, benzer biçimde makine satışlarımız yükseldi" dedi.
 
EMİB seçimlerinde "Hep Birlikte Güçlüyüz" sloganıyla başkan adayı olan İbrahim Alimoğlu, açılışın ardından katılımcı firmaları ziyaret ederek projelerini anlattı. Alimoğlu, gençlerin ve tecrübenin omuz omuza olduğu bir liste ile seçime girdiklerini söyledi. Dünyada hızla gelişen yeni nesil ticaret kavramına karşı ne yapacaklarına yönelik bir soruyu yanıtlayan Alimoğlu, “Bu konuda sektöre öncülük yapacağız. Deneyimli, enerjisi yüksek, sorunların çözümü için gecesini gündüzüne katacak bir ekiple yola çıktık. Ticaret günümüzde dijital dünyada hüküm sürmeye başladı. Bu konuda hızlı davranmak gerekiyor. Sektörün Metavarse evreninde yerini alması gerekiyor. EMİB, kesinlikle metaverse'de yerini alacak. Bu konuda ilk adımları attık" dedi. 
 
Öte yandan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de Alimoğlu Mermer Granit standında metavers projesini ilk deneyimleyen kişi oldu. Soyer projeyi “Harika, süper" diye nitelendirirken Alimoğlu, "Gençler olunca her şey oluyor" dedi.

Editör: Atakan Şen