İzmir Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Projeler Daire Başkanlığı Meslek Fabrikası Şube Müdürlüğü, Cittaslow Metropol İzmir, Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD), Dokuz Eylül Rotary Kulübü, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı paydaşlığında devam etmekte olan Sakin Mahalle Programı kapsamında başlatılan dikiş grubu atölyesi kursiyerleri Dokuz Eylül Rotary Kulübü organizasyonu ev sahipliğinde bir kermes düzenledi. Yeni yıl konsepti ile tasarladıkları el emeği ürünlerini satışa sunan kadınlar, satılan ürünlerin yanısıra gelen yoğun ilgi doğrultusunda yeni siparişler de aldılar.

Ertuğrul: “Gelinlik ve abiye giyim sektörünün kapısı kursiyerlere açık”

EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Ertuğrul ise Sakin Mahalle Programı kapsamında eğitim alıp mezun olan kursiyerlerin üretim için dikiş atölyelerinden yararlanmaya devam edeceklerini belirtti.  Gelinlik ve abiye giyim firmalarından nakış işçiliği için sipariş alabileceklerini söyleyen EGSD Başkanı Ertuğrul, “Kendileri son derece kaliteli bir dikiş eğitimi aldılar. Bundan sonra hem aile ekonomisine hem de sektöre katkı koyacaklarına inanıyorum. Tüm kursiyerlerimizin iş yaşamında emin adımlarla ilerlemesini umuyor ve diliyorum. Çok paydaşlı örnek bir eğitim modeli olan Sakin Mekân Agora’da yıl boyunca ücretsiz olarak kurslar devam edecek” diye konuştu.

Tiyanşan: “İş yaşamlarında başarılar diliyorum”

Dokuz Eylül Rotary Kulübü Proje Sorumlusu Nilgün Tiyanşan ise kermese katılımlarının çok önemli bir deneyim olduğunu belirterek, “Meslek sahibi olan kadınlarımızın ilk etkinlik olarak Rotary organizasyonunda düzenlenen kermese katılım sağlaması son derece değerli. Meslek sahibi olan kadınlarımız yeni edindikleri yetkinliklerini sergileme fırsatı buldular hem de ilk satışlarını yaparak eğitimlerini ekonomiye çevirdiler. Kendilerine bundan sonraki iş yaşamlarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

Aldıkları eğitimden dolayı memnuniyetlerini dile getiren kadınlar ise üretmenin verdiği mutluluk ile tüm kadınlara bu gibi meslek edindirme kurslarına katılmalarını önerdiler. 

Bilgi İçin:

Narlıdere Belediye Tiyatrosu, 20. yıl prömiyerini Tom, Dick ve Harry ile yaptı Narlıdere Belediye Tiyatrosu, 20. yıl prömiyerini Tom, Dick ve Harry ile yaptı

Şiir İletişim Ajansı/Murat Şahin/[email protected]/05422468833

Editör: Birgül Gümüştaş