Omurilikteki motor sinir hücrelerini etkileyerek, yürüme, yemek yeme veya nefes alma kabiliyetini ortadan kaldıran ölümcül kas zayıflığıyla savaşan İzmir Bornovalı Duru Meriç’in tedavisi için gereken paranın bulunması amacıyla ailesinin sürdürdüğü kampanya sürüyor. Bu kampanyaya katkı sağlamak için  Türkiye Masterler ve Veteranlar Ligi (TMVFL) Futbol Federasyonu tarafından yapılan organizasyonda eskinin ünlü futbolcuları, günümüzün ünlü teknik direktörleri ile eğitimciler ve siyasetçilerin yer aldığı Şöhretler Karması  ile TMVFL Milli Karması gösteri maçı yapacak.  Davet edilen bazı ünlü isimlerin programlarındaki değişiklikler dolayısıyla katılamadığı maç 14 Kasım 2021 Pazar Günü Saat 13.00’te Göztepe Gürsel Aksel Stadı’nda oynanacak.

SİYASİLER EĞİTİMCİLER ÜNLÜ FUTBOLCULAR ŞÖHRETLER TAKIMINDA

 Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Necdet Budak,  eski ünlü fubolcular Yusuf Şimşek, Aykut Canik, Sinan Aydın,  Altay Dağdelen, Hayrettin Demirbaş, Hamza Hamzaoğlu, İlhan Şahin, Ali Azgın, Kerem Fahri Baykalmış, Talat Papatya,  Şanver Göymen, İsmail Derse, Hüseyin Eroğlu, Tekin Toklucu, Müfit İkizoğlu ve Necati Vural  Şöhretler karmasıyla yeniden yeşil sahada top kuştururken, Amerikalı sanatçı Della Miles, Opera sanatçısı Evrim Keskin ve Balkan Müzikleri’nin usta ismi Murat Balkan ve ekibi maç öncesi kısa konserler verecek.

BİRLİKTE BİRİZ DURU BEBEK İÇİN İZMİRDEYİZ

Merkezi İstanbul’da bulunan TMVFL Federasyonu Başkanı Kenan Gürsu; Duru bebeğe ses olmaya geldiklerini söyledi.  Kenan Gürsu; “ İnsan hayatı la sesi frekansıyla ağlayarak başlar. Zamanla buna diğer notalar, sesler, gülmeler karışır. Nefesimiz ile olgunlaşırız. Sonrasında ilk hareketlenmeler, emeklemeler, adımlar, koşmalar gelir. Duru Meriç bebek tam 5,5 yıldır bunları yaşayamıyor. Tedavi olması gerekiyor.  Bizler Duru'ya ses ve nefes olmak için geliyoruz. Tüm İzmirlileri de Duru bebeğe destek olmak için aramızda görmek istiyoruz. Biz Birlikte Biriz. Duru bebek İçin İzmirdeyiz. “ dedi.

13.00’te başlayacak etkinliğin saat 17.00’ye kadar süreceğini belirten Kenan Gürsu Duru Bebeğe destek olmak isteyenlerin  Valilik izniyle açılan hesaba  bağış yapabileceğini,   TR 31 0006 4000 0013 4032 2478 37 İBAN No.lu İş Bankası hesabına,  Alıcı  Özlem ÖZDEMİR MERİÇ adına ve açıklama kısmına DURU yazarak para yatırılabileceğini sözlerine ekledi.

DELLA MİLES

Program:

Saat 12:00 Stada giriş

Saat 13:00 Açılış ve Duru Bebeğin kısa hikayesi

Saat 13:15 Hoş geldiniz konuşması (TMVFL Federasyonu)

Saat 13:25 Murat Balkan ve ekibi

Saat 13: 40 Şöhretler Karması’nın sahaya davetleri ve saha içi görüşlerinin alınması

Saat 14.00 Opera sanatçısı Evrim Keskin

Saat 14:15 Della Miles akapella tarzında performansı

Saat 14:30 Della Miles ile maçın başlama vuruşu

Taksi Sahipleri Dernek Başkanı Pala, ‘Taksicilerin güvenliği için kabinli araç şart’ Taksi Sahipleri Dernek Başkanı Pala, ‘Taksicilerin güvenliği için kabinli araç şart’

Saat 16:30 Kapanış konuşması, katılan sporcu ve sanatçılara teşekkür.

Destekçilerin isimlerinin anılması.

Toplu Fotoğraf Çekimi (Sanatçılar, sporcular, TMVFL Başkanı ve Sağlık Krl Bşk.)

Saat 17:00 Kapanış.

Editör: Alper ÜNALAN