Ege Üniversitesi, Sualtı Ragbisi sporuna her yaştan yetenek kazandırıyor Ege Üniversitesi, Sualtı Ragbisi sporuna her yaştan yetenek kazandırıyor

İzmirspor camiası, kulüplerinin kurucu unsur olmalarına rağmen İZVAK üstünden kulüplere aktarılan gelirlerden mahrum kalmasına tepkisini sürdürüyor.

İzmirsporluların bu isyanına, geçtiğimiz yıl İZVAK başkanlığına aday olmuş olan Emre Sarıgedik'ten de destek gecikmedi. Adaylık sürecinde İzmirspor'un da İZVAK aracılığıyla dağıtılan gelirlerden pay sahibi olması gerektiğini ve seçimi kazanması durumunda bunu sağlayacağını taahhüt ettiğini hatırlatan Sarıgedik, "İsmini kentimizden alan, şehir kültür ve tarihimizde nice başarıları, unutulmaz anıları olan İzmirspor'u amatörde mücadele eden herhangi bir kulüp muamelesi yapılamaz. İzmirspor bugün için belki amatörde olabilir, lakin bu camia silkindiği zaman kendisine destek olanı da, yok sayanı da unutmayacak kadar sağlam bir belleğe sahiptir." dedi.

İzmirspor'un amatörden çıkmak için yalnız bırakıldığını söyleyen Sarıgedik, "Bugün Türkiye'nin hiçbir şehrinde, o şehrin adını taşıyan takım, bu denli yalnız bırakılmamıştır. Futbolumuza nice değerli futbolcu ve teknik adam yetiştiren, adeta bir altyapı fabrikası gibi hizmet etmiş olan İzmirspor'u unutmak ve hatta yok gibi davranmak, bu kente ihanettir." dedi.

İzmir'de futbol iklimi söylemlerine değinen Sarıgedik, "İzmir'de spor iklimi anlaşılan o ki, küresel ısınma etkisi altında bırakılmıştır. İzmir futbolu yalnız kalmış, tüm yük birkaç kişiye yüklenmiştir. Umuyorum ki bu yanlışlardan bir an önce dönülür." ifadelerini kullandı.

Editör: Atakan Şen