Trakya’da İzmir rüzgârı Trakya’da İzmir rüzgârı

Dünyanın en kutsal sıfatlarından birisi annelik. Bebeklerin dünyaya gelmesine aracılık eden kadın doğum uzmanları da şüphesiz çok kutsal bir mesleği icra ediyorlar. 32 yıllık doktor olan ve 20 yıl önce Denizli’nin ilk özel kadın doğum muayenehanelerinden birini hizmete açan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nuray Aydın, 20. Yılını; ekibi, doğumuna girdiği anneler ve çocukları ile birlikte pasta keserek kutladı. Doğumuna girdiği anneler ve manevi bebekleriyle sarılıp hasret gideren ve sohbet eden Nuray Aydın, aralarındaki iletişimi hiç kesmediklerini belirterek , büyük bir aile olduklarını ve yıllardır hepsiyle görüşmekten mutluluk duyduğunu dile getirdi.

3 Dr. Nuray Aydın - İsmail Kordon

Doğumunu Yaptırdığı Bebek Boyunu Geçti
Yoğun dönemlerinde ayda 40 civarında doğum gerçekleştiren ve bugüne kadar Denizli’de 7 binin üzerinde doğuma giren Nuray Aydın’ın 20. Yıl kutlaması ilginç görüntülere de sahne oldu. Kutlamaya Aydın’ın 20 yıl önce doğumunu gerçekleştirdiği ve şimdi 20 yaşında olan İsmail kordon da annesi Gökcen Kordon ile birlikte katıldı. Nuray Aydın’ın elini öpen İsmail Kordon doktoruyla birlikte 20. Yıl pozu verdi. Kutlamaya doğumunu Nuray Aydın’ın gerçekleştirdiği ve aralarında birkaç günlük bebeklerin de olduğu farklı yaş gruplarından pek çok çocuk ve bebek katıldı. Muayenehanesini açtıktan 6 ay sonra Gökçen Kordon’un doğumuna girdiğini ifade eden Dr. Nuray Aydın, İsmail’in doğumundan bir hafta sonra kendisinin de doğum yaptığını belirterek çocuklarının aynı dönemde büyüdüğünü, İsmail ve annesiyle ara ara görüştüklerini ve bağlarını hiç koparmadıklarını dile getirdi.

Türkiye’de tıp fakültesini bitirdikten sonra Almanya’da Kadın doğum uzmanlığını ve Meme Cerrahisi uzmanlığı ihtisası yapan Op, Dr. Nuray Aydın, bugüne kadar aralarında üçüz ve ikiz gebeliklerin de olduğu binlerce doğumu gerçekleştirmekten dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. 

Gebelik Okulu ve Suda Doğum
Denizli’de sezaryen sonrası vajinal doğum uygulamasını ilk gerçekleştiren doktorlardan ol an Op. Dr. Nuray Aydın, gebeleri doğal doğuma teşvik etmesi ve zorunlu olmadığı sürece sezaryen doğuma karşı çıkması ile tanınıyor. Nuray Aydın’ın, gebeleri doğuma hazırlamak için 2015 yılında açtığı “Denizli Doğal Doğum” gebelik okulunda anne adayları eşleri ile birlikte doğuma hazırlanıyor. Doğuma hazırlık kurslarında; nefes egzersizleri, emzirme eğitimi, doğum korkusunu yenme gibi konular ele alınıyor. Ayrıca hamilelik süreci ve doğum esnasında anne adayına birebir ebe desteği sağlanıyor. Aydın, anne adaylarının yeni tercihi olan suda doğumu da yine 2015 yılından beri başarıyla uyguluyor.

Editör: Atakan Şen