Denizli ve ilçelerinde basın mesleği görevini sürdüren/yaşayan gazetecilere yönelik 4 ayrı başlıkta düzenlenen 1 günlük eğitim programı, Denizli Gazeteciler Cemiyeti iş birliğiyle 06 Kasım 2021’de gerçekleştirilecek.

Açılış konuşmalarını İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muhammet Karaçay ile İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı ve Proje Koordinatörü Semih Aksoy’un yapacağı eğitim programında, 4 ana başlıkta eğitimler verilecek.

·       İfade Özgürlüğü ve Gazetecilerin Hakları – Birgül Değirmenci

·       Yeni Nesil Medya Yayıncılığı -  Ahmet Buğra Tokmakoğlu

·       Medyada Nefret Söylemi ve Barış Gazeteciliği – Prof.Dr.Sevda Alankuş

·       Mobil Araçlarla Görüntülü Habercilik – Özgür Kurşun

tarafından katılımcı gazetecilere aktarılacaktır.

Egeli araştırmacıların fotokapanına Batı Anadolu’da nesli tükenmekte olan kurt yansıdı Egeli araştırmacıların fotokapanına Batı Anadolu’da nesli tükenmekte olan kurt yansıdı

dilekgappi1

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Dilek Gappi, Manisa ve Muğla’dan sonra Denizlili gazetecilerle bir araya gelmenin mesleki dayanışmayı artırdığını söyleyerek, 6 Kasım Cumartesi günü yapılacak eğitim programına Denizli ve ilçelerinde yaşayan gazetecileri davet etti. ‘Özgür Gazeteci Güçlü Medya Projesi’nin’ yerel medyayı güçlendirdiğine işaret eden Gappi, İGC Basın Akademisi olarak eğitimlere devam edeceklerini kaydetti.

Editör: Alper ÜNALAN