Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, eylül ayında okulların açılmasıyla birlikte çocuklara yönelik bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdi. EÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilgehan Gültekin’in yürütücülüğünde,  Spor Bilimleri Fakültesi ile Medya Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin paydaşlığında “Jimnastik Çocuk Kulübü” projesi hayata geçirildi. Proje ile küçük yaştaki çocuklara sporu sevdirmek ve sporu onların yaşamının bir parçası haline getirmek amaçlanıyor.

Karşıyaka, 34. kez Zübeyde Hanım’a koştu Karşıyaka, 34. kez Zübeyde Hanım’a koştu

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, sosyal sorumluluk alanında gerçekleştirdiği projelere bir yenisini daha ekledi. Okulların açılmasıyla çocuklara yönelik projelerine ağırlık veren Fakülte Dekanı Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, “Jimnastik Çocuk Kulübü” projesi ile sporu, çocukların yaşamının bir parçası yapmayı hedeflediklerini; sağlıklı bir toplum ve nesiller yetiştirmek için gayret ettiklerini söyledi. Sporun daha sıhhatli yaşam için gerekli bir aktivite olduğunu belirten Prof. Dr.Gültekin, aynı zamanda bu alanın bireylerin sosyal becerisini geliştirdiğini ve toplumsal bütünleşmeyi de sağladığını ifade etti. Kişilerin sportif faaliyetlerle özgüvenini arttırdığını ve yine bireylerde rekabetçi- dayanışma ruhunu güçlendirdiğini söyleyen Prof. Dr. Gültekin, çocuklara küçük yaşta sporu sevdirmek gerektiğini ve böylece bu alanda alışkanlık kazanılabileceğini belirtti. 

Paydaşlığını EÜ Spor Bilimleri Fakültesi ve EÜ Medya Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin üstlendiği proje kapsamında 10 dakikalık 5 video klip yayınlandı. Kliplerde çocukların evde, bahçede, kapalı ya da dar alanda yapabilecekleri ısınma, denge, kuvvet ve esneklik hareketlerine yer verildi.

Koordinatörlüğünü EÜ Doktora Öğrencisi Hülya Arslaner Hamarat, kameramanlığını Tolga Geç’in yaptığı projenin klipleri EÜ Gençlik ve Spor Kulübü Cimnastik Antrenörü Ece Aydın tarafından sunuldu.